Atölyeler anasayfa
E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
DUYGULARIN ADRESİ
304 konu, 313 üye
http://atolyeler.edebiyatdefteri.com/atolyedetay/82/duygularin-adresi.html
  + Tüm tartışmalar
  + Yeni tartışma aç
  + Tüm mutfak
  + Yeni ürün ekle
  + Tüm kütüphane
  + Yeni bilgi ekle
  + Tüm haberler
  + Yeni haber gönder
  + Hakkımızda
  + Kurallarımız
  + Yöneticiler
  + Tüm üyeler
  + Atölyeyi duyur
  + Atölyeye katıl


 


Şuan online atölye üyesi yok.Atölye Bilgileri
Üye sayısı:
313
Tür:
Şiir
Kuruluş tarihi:
14/5/2009
Kurucu:
NİHAT İLİKCİOĞLU

GELECEĞİN GÖZDE MESLEKLERİ
ÖSS'yi kazanan adayların tercih formlarını teslim etmesine sadece 3 gün kaldı. İşte kararsızlar için uzmanların seçtiği en gözde meslekler
01 Ağustos 2004 Pazar 14:42
Bilgisayar Mühendisliği: Bilgisayarın günlük hayatımıza bu kadar girdiği bir dönemde hem ülkemiz de hem de dünyada bilgisayar mühendislerine olan ihtiyaç hızla artıyor.

ŞANSLARI ÇOK YÜKSEK

Elektronik Mühendisliği: Uydu, cep telefonu gibi haberleşme sistemlerindeki gelişme bu alana olan ilgiyi artırdı. Doyasıyla Elektronik mühendislerinin şansı çok yüksek.

TÜRKİYE'NİN İHTİYACI VAR

AB Uzmanlığı: Avrupa Birliği'ne kabul sürecinde Türkiye, bu konuda uzman kişilere ihtiyaç duyacak. AB uzmanı gençler, geçmiş yıllara oranla daha çok ilgi görecek.

YILDIZLARI HİÇ SÖNMEZ

Tıp ve Sağlık Bilimleri: Doktorluk, hemşirelik ve eczacılığın elbette sönmüyor. Özellikle estetik cerrahi, beslenme uzmanlığı ve psikiyatri size iyi bir gelecek sağlayabilir.

AB SÜRECİ ÖNÜNÜ DAHA DA AÇTI

Hukuk: AB süreciyle özellikle uluslararası hukuk konusunda uzmanlaşmış ve bunu da yabancı diliyle desteklemiş kişilere ihtiyaç duyulacaktır.

EĞİTİMLİ İŞ GÜCÜ ARANIYOR

Reklamcılık-Halkla İlişkiler: Medyanın dördüncü kuvvet haline geldiği bir süreç, aynı zamanda bu alandaki işgücü ihtiyacını da artırdı.

OLDUKÇA HAREKETLİ BİR ALAN

Veri Analistliği: Özellikle bankaların, telefon operatörlerinin veri analizine ihtiyaç duyması bu alanı hareketlendirdi. Bilgisayar mühendisleri de buradan faydalanıyor.

GÜNÜN VE YARININ MESLEĞİ

Psikoloji: Teknolojik gelişmişlikle birlikte yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldıracak, psikoloji alanında yetişmiş insan gücüne olan ihtiyaç her geçen gün artıyor.

İŞ İMKANI ÇOK GENİŞ

Endüstri Ürünleri Tasarımı: İş olanakları geniş olan endüstri ürünleri tasarımı bölümü, pekçok üniversitede yer alıyor.

İlk tercihine giren az

- Açıköğretim hariç devlet ve vakıf üniversitelerinin lisans programlarına geçen yıl 177 bin 516 öğrenci yerleşti.

- Bu öğrencilerden ilk beş tercihinden birine yerleşen aday sayısı 58 bin 181, ilk tercihine yerleşen aday sayısı ise 12 bin 842.

- Gençler arasında en fazla ilgi gören meslekler, yüzde 31 ile mühendislik ve mimarlık, yüzde 15 ile doktorluk, yüzde 12 ile öğretmenlik.

- Fakat ilk beş tercihinden birine yerleşen adayların yüzde 32'si eğitim fakültelerine, yüzde 19'u mühendislik ve mimarlık fakültelerine yerleşti.

Bunları da bir düşünün

Yönetim Bilişim Sistemleri, Enformatik, Uluslararası Ticaret, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Ekonomi, Endüstri Mühendisliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Genetik de geleceğin meslekleri olarak gösteriliyor. Tercih yaparken bu meslekleri de gözönünde bulundurun
Gülseren kuddar - 9 Ocak 2010 Cumartesi
 
Hiç yorum yazılmamış.

 
Copyright 2006 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.