Atölyeler anasayfa
E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ÖYKÜ SEVENLER ATÖLYESİ
14 konu, 61 üye
http://atolyeler.edebiyatdefteri.com/atolyedetay/121/oyku-sevenler-atolyesi.html
  + Tüm tartışmalar
  + Yeni tartışma aç
  + Tüm mutfak
  + Yeni ürün ekle
  + Tüm kütüphane
  + Yeni bilgi ekle
  + Tüm haberler
  + Yeni haber gönder
  + Hakkımızda
  + Kurallarımız
  + Yöneticiler
  + Tüm üyeler
  + Atölyeyi duyur
  + Atölyeye katıl


 


Şuan online atölye üyesi yok.Atölye Bilgileri
Üye sayısı:
61
Tür:
Edebiyat
Kuruluş tarihi:
1/3/2010
Kurucu:
Nermin Kaçar

KIZ KURUSU 16 YAZAN Nez
KIZ KURUSU -16 YAZAN NEZ
Haydar ve Züli’nin kadehlerinin arkasındaki “Şerefe” sözcüğü lokantada yankılandı. Züli’nin gözleri bir noktaya ve eskiye kilitlendi. Gereği var mı on yıl önceye dönmenin, bir geceyi bir akşam üstününü yeniden yaşamanın? Hayır! İlla ki, yapacak on yıl yirmi yıl öncenin karışık öyküsünü duyuracak herkese. Yanlışlıklar mı yapmışım, ters bir adım mı atmışım, bir çıkmaza mı girmişim, ille ille hatırlayacak! Biliyorum onları, terslikler yanılgılar çok. Yaşamım dolu onlarla ne olacak? Ben geçtim onları. Ben o insan değilim. Başka bir kişiyim artık. Her gün bir yeni insan değil miyiz? Geçti o anılar. O anılardaki kişi bak başka, içimdeki düşünceler, üzüntüler sevinçler başka. Duyular başka öyleyse ne var o eski şeyleri tekrarlayacak? Evet, o yollara sapmamalıydım, o yanılgılara düşmemeliydim o kitapları kapatmalı karşımdaki yeni kitabı açmalıydım. Yeni yönlere doğru koşmalıydım. Doğru belki de dedikleri, belki yanlış büsbütün kim bilebilir? Geçmiş geçmiştir yeniden yaratılmaz ki! Ne istiyor öyleyse benden? Niye ayrılmaz ardımdan niye hep beni kıstırmaya uğraşır?
Gülerek devam etti ” Yalnızlığı severdim, açılırdım bir yol tutardım bir saat iki saat giderdim. Çoğu zaman hiçbir şey düşünmezdim. İnsanlara yaklaşmak istemezdim. Onları hep uzaktan severdim. Seyretmek daha hoştu insanları. Konuşunca bir şeyler yitirirlerdi. Elle dokununca bozuluveren oyuncaklara benzerlerdi. Diye düşünen Züli bilmiyordu ki Haydar’da aynı düşüncede idi. İçindekiyle konuşuyordu o da.
“ Uzaktan sevmek daha iyi kadınları! Genç kızlar vardı hoşlandığım. Bir defa bile konuşamamıştım. Beni belki de şimdi görseler tanımazlardı. Görünüşlerine yakışan birer kişilik uydururdum onlara, alışmıştım buna, en kalabalık yerlerde bile yalnız olabilirdim. Bu kızlara uzun uzun mektuplar yazar sonra yırtar atardım. Yalnızlığımın tadını duyardım önce. Her çareye başvururdum bunun için. Dostluklardan kaçardım. İnsanların toplu hayatından kaçardım. Hep tek başıma olmak isterdim. Kendime yetmek. Kendi başıma bir evren kurmak! Yalnızlığımın içinde zaman yitirirdim. Yıllar geçti farkında olmadan! Aynalarda biri vardı arada bir bana bakan. Her zaman çıkmazdı karşıma arada bir garip garip beni süzerdi. Tam saçımı tararken tam tıraş olurken tam kravatımı bağlarken birden belirirdi. Kalakalırdım. Yüzümü keserdim. Gözlerimi başka yana çevirirdim o yanda belirirdi bu defa kapatırdım göz kapaklarımı bakışı içimde yaşardı. Bir şeyler anlatmak isterdi. Giderek aynalara bakmaz oldum. Tıraş olmayı seyrekleştirdim. Kravat bağlamadım. Anlamıştım bir düşmanım vardı artık. Tanıyordum onu bir vitrine bakarken elini, camdan bana uzatıyordu. Başını sallıyordu. Bir kapıdan geçerken ayağımdan çekiyordu. Hele boş sokaklarda beni yakalamasın! Kolumu sımsıkı tutar başlardı konuşmaya kulaklarım uğuldardı. Söz açardı çocukluğumdan!
Haydar Züli’nin sesiyle tekrar irkildi.”Haydi bir daha! Şerefe” dedi. Haydar ‘da çocukluğumuzu ve yalnızlığımızı konuşmadan sarılalım mı? Evlenelim mi? İçmeden önce Züli dedi.nezihealtug - 24 Ekim 2010 Pazar
 
nezihealtug  nezihealtug (24.10.2010 22:37:27)  

Sevgili arkadaşlar beğeninize sunuyorum!
Sevgilerimle
Nez


Bu yoruma 1 cevap yazılmış.
 
ayhansarıkaya  ayhansarıkaya (24.10.2010 22:47:29)  

Diyaloglardan ziyade içsel duygulara ağırlık vermeniz,yazıyı daha bir estetik kılıyor.

Bakalım,Züli,Haydar beyin evlilik teklifine nasıl yanıt verecek?

Tebrikler Zeliha hanım.

Sevgiler ve selamlar


Bu yoruma 2 cevap yazılmış.
 

 
Copyright 2006 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.