Atölyeler anasayfa
E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ÖYKÜ SEVENLER ATÖLYESİ
14 konu, 61 üye
http://atolyeler.edebiyatdefteri.com/atolyedetay/121/oyku-sevenler-atolyesi.html
  + Tüm tartışmalar
  + Yeni tartışma aç
  + Tüm mutfak
  + Yeni ürün ekle
  + Tüm kütüphane
  + Yeni bilgi ekle
  + Tüm haberler
  + Yeni haber gönder
  + Hakkımızda
  + Kurallarımız
  + Yöneticiler
  + Tüm üyeler
  + Atölyeyi duyur
  + Atölyeye katıl


 


Şuan online atölye üyesi yok.Atölye Bilgileri
Üye sayısı:
61
Tür:
Edebiyat
Kuruluş tarihi:
1/3/2010
Kurucu:
Nermin Kaçar

YAZAN NEZ KIZ KURUSU
KIZ KURUSU 7.11.2010 YAZAN NEZ
“Şerefe” diyerek kadeh kaldırdığım şu kıza bakın. Kızcağızın o silik zavallı hali içinde ansızın olağanüstü güzellikte parlayıverdiği anlar vardır ya birden öyle oldu gözümde. Siz bu mucizenin hangi kudretli el sayesinde olduğunu sormadan kendinizi alamazdınız onun bu halini görseniz. Bu hüzünlü düşünce dolu gözlere ışıltılar veren solgun çökük yanakları pembeleştiren, ipince yüzü bir tutku dalgası gezdirerek canlandıran hangi güçtü? Neden bu göğüs heyecanla inip kalkmaya başlamıştı. Kızcağızın bütün varlığındaki bu canlanmanın ve renklenmenin sebebi neydi? Gülümseyişi ne kadar çekici, attığı kahkahalar nasılda ahenkli olmuştu o sihirli ”evlenelim” sözcüğü ile.
Etrafa bakınıp bir şeyler arar, bir şeyler anlar gibi olursunuz ya ama o an geçer hemen bu da öyleydi. Biliyordum ki bu kız yarın belki gene o eski dalgın, hüzün dolu bakışla karşılayacak herkesi. Aynı solgun hareketlerde eski boyun büküklüğü ve ürkekliğini görecektiniz. Hatta belki coşkun hali yüzünden duyduğu pişmanlık keder ve kızgınlığın izlerini sevecek o zaman gözlerinin önünde yanıp sönüveren bu geçici güzelliğe acıyacaktınız. Çünkü ona ısınıp sevecek zamanınız olmamıştır.
Buraya gelirken de burada da hep şarkı söyledim. Neşesi olduğu zaman sevincini paylaşacak dostu ahbabı olamayan kimsesiz her mutlu insan gibi bende mutlaka bir şeyler mırıldanırdım böyle zamanlarda ama burada haykırmıştım. Bu meyhane köşelerinde sizinde bildiğiniz gibi apayrı bir hayat yaşanırdı. Bu çevrenizde fıkır fıkır kaynayarak yaşanan hayat bizim hayatımız değildi. Burada ki yaşananlar hayata benzemeyen bizim ciddi zamanımız değil de, masal alemlerine yaraşan safahat bir hayattı. Bu hayat tam manasıyla fantastik ateşin ve aynı zamanda da ne yazık ki renksiz düpedüz ve basit şeylerin bir karışımıydı.
Hayalciye yer yoktu burada hayalcinin tam tarifini vermek gerekirse insandan çok ara kademede bir yaratık demek yerinde olurdu. Oturmak için çoğu zaman cehennemin bucağındaki yerleri seçer. Gündüz ışığından kaçmak istiyormuş gibi karanlık gecelere sığınırdı. Bir köşeye yerleşince de sümüklü böceğin duvara yapışması gibi ayrılmak bilmez. Daha doğrusu bu bakımdan hep evceğiziyle birlikte yaşayan kaplumbağaya benzerdi. Birden içinden. Niçin bu kızla konuşacak bir şey bulamadım ki? “şerefe“sözcüğünden başka. Başka zamanlar çenesi kahkahası bol olan latif cinse dair ve diğer neşeli konuları seven benim dilim neden tutuldu? Bu ilk ve herhalde son buluşma. Çünkü böyle bir karşılaşmadan sonra ikinci defa birlikte olmayı aklından bile geçirmez insan burada! Bu beraberliğe ve söylediğim söze bin kere pişman oldum. Hemen bu kızın elinden elimi kurtarıp şapkamı alıp çıkmalıyım dedim ve ayrıldım.
Züli adam dışarı fırlar fırlamaz adamın arkasından” tövbe “ der. Sahneye çıkarak bir şarkı ister. İstediği şarkıya eşlik etmesi istenir şarkıcı tarafından. Büyük bir alkış tufanı kopar. Züli’nin sesinin tınısındaki hüznümü şarkının hüznümü meyhanenin hüznümü bilinmez ortalık hüzne kesilir. Şarkı bitince boğazının yanıp çenesinin titremesine aldırış etmeden gözlerindeki buğulanan gri bakışlarını kendisine dikkatle bakan doktora çevirir hayalci devrededir onu görünce bir kahkaha atar. Sonra sahnede alkış tufanlarını selamlayarak” Şarkı söyledim ben çünkü burası bir meyhane amacım bir kitap gibi konuşmaktı. Beni buraya kim getirdi.” Der ve oturduğu masayı ters çeviriri.Yere yıklır!nezihealtug - 7 Kasım 2010 Pazar
 
nezihealtug  nezihealtug (7.11.2010 17:45:57)  

Umarım Züli istediğiniz yerdedir!
Sevgilerimle
Nez

 
ayhansarıkaya  ayhansarıkaya (7.11.2010 19:46:17)  

Tebrikler Nezihe hanım!

Züli,yine hayal kırıklığına uğradı desene.

Neyse Züli'nin morelini düzeltmek için çalışırım,arkadaşlardan yanıt gelmezse eğer.

Selam ve sevgiler.


Bu yoruma 3 cevap yazılmış.
 

 
Copyright 2006 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.