Atölyeler anasayfa
E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Güzel Sanatlar
8 konu, 30 üye
http://atolyeler.edebiyatdefteri.com/atolyedetay/32/guzel-sanatlar.html
  + Tüm tartışmalar
  + Yeni tartışma aç
  + Tüm mutfak
  + Yeni ürün ekle
  + Tüm kütüphane
  + Yeni bilgi ekle
  + Tüm haberler
  + Yeni haber gönder
  + Hakkımızda
  + Kurallarımız
  + Yöneticiler
  + Tüm üyeler
  + Atölyeyi duyur
  + Atölyeye katıl


 


Şuan online atölye üyesi yok.Atölye Bilgileri
Üye sayısı:
30
Tür:
Yaşam
Kuruluş tarihi:
29/7/2008
Kurucu:
Adnan Bilgiç

IX. Ulusal Sanat Sempozyumu
Hacettepe Üniversitesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
IX. Ulusal Sanat Sempozyumu
18 – 20 Kasım 2009 ANKARA
KAMUSAL ALANDA SANAT


Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 18-20 Kasım 2009 tarihlerinde “Kamusal Alanda Sanat” konulu bir sempozyum düzenleyecektir.

Kamusal alanlar, toplumun tüm bireylerinin özgürlük, eşitlik ve adalet gibi evrensel değerlerin varlığını hissedebileceği ve yararlanabileceği alanlardır. Bu ayrım, aynı zamanda, kamusal alanın hiç kimsenin mülkiyetinde olmadığını, ondan herkesin yararlanabileceğini de göstermektedir.

Sanatın, gündelik hayatın yoğun temposu içindeki konumunu, sokaktaki bireyin sanat yapıtıyla kurduğu etki-tepki ilişkisini, sanatın dış mekanlarda var olabilme koşullarını, sanat ve hayat arasındaki gelgitleri, devletin, kurumların ve özel sektörün sanatın toplumsallaşması ve hayata karışması yönünde gösterdiği-gösteremediği dirençleri ve tüm bu koşullar içinde sanatçının mücadelesini, kazandığı ve kaybettiği noktaları çok boyutlu bir perspektiften büyüteç altına almayı amaçlayan sempozyum, farklı disiplinlerden oluşacak katılımcılarla Türkiye’de dinamik bir tartışma alanı yaratmayı ve sunulan bildirileri kapsamlı bir sempozyum kitabıyla belgelemeyi amaçlamaktadır.

Dünya metropollerinde kamusal alanlar, sanatsal, kültürel ve politik organizasyonların özgürce sergilendiği ve bu türden eylemlerin sergilenmesi için özel çabalar sonucunda kente kazandırılan çok önemli alanlardır. Bu alanların Türkiye’nin önemli kentlerinde özellikle başkent Ankara’da, sanat ve kültür organizasyonları için yeterince değerlendirilmemesi tartışılması gereken önemli konular arasındadır.

Adnan Bilgiç - 20 Mart 2009 Cuma
 
Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ  Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ (20.5.2009 17:56:09)  bilgilendirme için teşekkürler değerli sanatçı dost Adnan Bilgiç geç de olsa...iyi ki varsınız ...
sevgim saygımla..

 

 
Copyright 2006 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.