Atölyeler anasayfa
E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
DUYGULARIN ADRESİ
323 konu, 313 üye
http://atolyeler.edebiyatdefteri.com/atolyedetay/82/duygularin-adresi.html
  + Tüm tartışmalar
  + Yeni tartışma aç
  + Tüm mutfak
  + Yeni ürün ekle
  + Tüm kütüphane
  + Yeni bilgi ekle
  + Tüm haberler
  + Yeni haber gönder
  + Hakkımızda
  + Kurallarımız
  + Yöneticiler
  + Tüm üyeler
  + Atölyeyi duyur
  + Atölyeye katıl


 


Şuan online atölye üyesi yok.Atölye Bilgileri
Üye sayısı:
313
Tür:
Şiir
Kuruluş tarihi:
14/5/2009
Kurucu:
NİHAT İLİKCİOĞLU

AKP İLE DBP GÖRÜŞMESİNİ CHP' DEN DESTEK
Hükümet ile Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) arasında yapılan görüşme siyasiler tarafından olumlu karşılandı. Türkiye’nin gerginliğe değil, yumuşamaya ihtiyacı olduğunu ifade eden siyasetçiler bunun geç kalmış olsa bile çok önemli bir adım olduğunu kaydetti.

Dün hükümet adına Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile BDP eşbakanları Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak arasında gerçekleşen bir saat 45 dakikalık görüşmeye ilişkin siyasetçilerden olumlu değerlendirmeler geldi. TBMM’de konuşan ana muhalefet ve hükümete mensup milletvekilleri görüşmeyi Kürt sorunun diyalog ve uzlaşma ile çözümü adına çok önemli bir adım olarak nitelendirdi.
CHP’Lİ KART: BUGÜNE KADAR AŞILMASI GEREKEN BİR AŞAMAYDI
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, bu diyalog ve müzakere ortamını çok olumlu bulduğunu ifade ederken, "Bu Türkiye’nin bugüne kadar başarması gereken bir aşamaydı. Bu çerçevede CHP olarak bu ortama katkı sağlaması gerektiği açıktır. CHP bugüne kadar yapmıştır. Bu süreç Başbakanın ve hükümetin güven vermeyen tavrı nedeniyle gerçekleştirilememiştir. Başbakan bugüne kadar kapalı kapılar ardından ve hep soyut açıklamalarla tereddüt yaratan yaklaşımlar içinde olmuşlardır. Samimi olmamışlardır. Umarım bundan sonra bu güveni verirler." dedi.
Atilla Kart, görüşmenin ardından yeni bir anayasa isteğini ise "Umarım bu görüşmede bir takım çerçeveler çizilmemiştir. Bu çerçevenin bir şekilde topluma dayatılması işin içine girerse bu süreç yeniden tıkanır. Burada hiçbir önyargıya girmeden toplumsal uzlaşma ve diyalog ile bu süreçlerin aşılması gerekir." ifadeleri ile değerlendirdi.
Kart, BDP’nin özerlik ve anadilde eğitim gibi şartları konusunda ise "Kişisel olarak bunlara sıcak bakmıyorum. Ana dil eğitimi olmalıdır. Bu farklı bir olaydır. Ana dili eğitimi engellenemez ama Türkiye Cumhuriyeti üniter devlet yapısı içinde anayasanın değiştirilemez maddeleri arasındaki anadil eğitim farklı bir olaydır." dedi.
AK PARTİLİLER: TÜRKİYE’NİN SORUNLARI UZLAŞMA İLE ÇÖZÜLÜR
Bayındırlık ve İskân Bakanı Mustafa Demir, Türkiye’nin sorunlarının her zaman siyasetçiler tarafından ele alınmasında fayda gördüğünü ifade ederken, AK Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış, görüşmeyi çok olumlu olarak gördüğünü ifade ederken, "Türkiye’nin gerginliğe değil yumuşamaya ihtiyacı var. Hükümet bu kapıyı açıyor. Öyle umut ediyorum ki bütün partiler bu yumuşama sürecine katkıda bulunurlar." şeklinde konuştu.
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdem ise şunları söyledi: "Hayırlı olsun. Bu işin çözülmesini herkes istiyor. Nedir çözüm? Terörizmin durması ve ülkede barışın olmasıdır. Bu Kürt vatandaşlarımız için de tüm herkes için zaruri bir durumdur. Eğer terör durursa Doğu ve Güneydoğu’da yatırım olur. O zaman buradaki çocuklarımız dağa değil, işe gider. Bu kanın bir an önce kanın durmasını destekliyoruz. Ama bunu bir pazarlık haline getirip devletin sınırlarını zorlamaya doğru giderse sıkıntı olur. Devletin sınırları vardır, bunlara dikkat edilmesi lazım."Mehmet Çobanoğlu - 24 Eylül 2010 Cuma
 
Hiç yorum yazılmamış.

 
Copyright 2006 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.