Atölyeler anasayfa
E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ŞİİR TESVİYE ATÖLYESİ
2 konu, 36 üye
http://atolyeler.edebiyatdefteri.com/atolyedetay/209/siir-tesviye-atolyesi.html
  + Tüm tartışmalar
  + Yeni tartışma aç
  + Tüm mutfak
  + Yeni ürün ekle
  + Tüm kütüphane
  + Yeni bilgi ekle
  + Tüm haberler
  + Yeni haber gönder
  + Hakkımızda
  + Kurallarımız
  + Yöneticiler
  + Tüm üyeler
  + Atölyeyi duyur
  + Atölyeye katıl


 


Şuan online atölye üyesi yok.Atölye Bilgileri
Üye sayısı:
36
Tür:
Şiir
Kuruluş tarihi:
26/3/2012
Kurucu:
yok,sul

SENSİZLİK
 
  (5.4.2012 21:13:03)  

İhtiyacım olan böyle bir günde duygumu ruhumu kaybetmiş gibiyim. Sanki bir yere uzaklara bir daha göremeyecek gibi korku içindeyim oysa onu ne kadar sevmiştim elimdeki tespih zikrimde hep şahidim olmuştu, sanki hiç yaşamamış gibiyim o duyguları. Renkler küsmüş gibi davranıyorlar bana kırmızı yeşil hepsi birden kaybolmuş gibi.
Sevgi tohumları attığım ve hala sesi kulaklarımda çınlayan o kalbimi bulamıyorum. Çınar ağaçlarının gölgesinde oturup o güzel kokunun gelmesini bekliyordum. Ruhum bedenimden ayrılıyor sanki zaman zaman korkuyorum seni kaybetmekten bir gün bulursam seni ne olacak, nasıl olacak?
Hiç bulamadım ki şimdiye kadar tek bildiğim seni ruhumda yaşattım ve yaşatacağım kulaklarımdaki o ipeksi sesin çınlayacak tıpkı bir melodi gibi adı neyse o duyguların ister sevgi isterse sevda isterse aşk hayatımı anımsatacak olan o duyguyu arıyorum her gün her gece her denizin bir dalgası her nehrin bir doğuşu vardır her güneşin bir yıldızı vardı oda sendin ruhumda bedenimde her kalbin bir kalbi vardır ben kalbimi arıyorum bulamıyorum şimdi boğazıma düğümlendi sözcüklerim seni yazarken ve seni düşünürken, pencerem açık şuan Akşam ezanı okunuyor kulaklarımda çınlıyor o güzel ezan sesi tıp tanrının kullarını çağırması gibi seninde o güzel sesin kulaklarımda çınlıyor o sesin sahibini arıyorum bu koca şehirde kim bilir.
Sana ulaşamıyorum sadece Boğazın kıyısından gözyaşlarımı gönderiyorum sen kokan o güzel marinaya eğer kıyıdan eğilip bakarsan gözyaşlarımı getiren denizköpüklerine işte ozaman görürsün gözyaşlarımı, Bazen akışına akışına bıraktığımız duygularımız alışkanlıklarımız umutlarımız bize sırt çeviriyor.
Aşkın, sevdanın, sevginin adı her neyse o duygunun bana sırt çevirip, kaybolup gittiği gibi. Bazen sevgilerde cam kırıkları gibi olur. Sevsen âşık olsan acıtır. Sanki bir rüzgâr geldi tıpkı sam rüzgârları gibi alıp götürdü seni benden kopardı.
Gönlümdeki cam kırıklarıyla yaşarım yıllarca. Savrulurum serseri balıkçı rüzgârları gibi Boğazın kıyısında düşerim dalından kopan yaprak gibi. Yelkovanla akrebin bir birine kavuşacağı gibi bende sevdama kavuşacağım günü beklerim.

 
 
Copyright 2006 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.