Atölyeler anasayfa
E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
DUYGULARIN ADRESİ
323 konu, 313 üye
http://atolyeler.edebiyatdefteri.com/atolyedetay/82/duygularin-adresi.html
  + Tüm tartışmalar
  + Yeni tartışma aç
  + Tüm mutfak
  + Yeni ürün ekle
  + Tüm kütüphane
  + Yeni bilgi ekle
  + Tüm haberler
  + Yeni haber gönder
  + Hakkımızda
  + Kurallarımız
  + Yöneticiler
  + Tüm üyeler
  + Atölyeyi duyur
  + Atölyeye katıl


 


Şuan online atölye üyesi yok.Atölye Bilgileri
Üye sayısı:
313
Tür:
Şiir
Kuruluş tarihi:
14/5/2009
Kurucu:
NİHAT İLİKCİOĞLU

‘’ D E P R E M ‘’ ve '' KADIN '' KONULU ŞİİRLERİNİZİ, YAZILARINIZI ÖNCE VATAN GAZETESİ - OLAY GAZETESİ’nde SUSKUN ÇIĞLIKLARINIZI DUYURMAK İSTER MİSİNİZ ?
 
NİHAT İLİKCİOĞLU  NİHAT İLİKCİOĞLU (12.2.2020 12:30:29)  

‘’ D E P R E M ‘’ ve '' KADIN '' KONULU ŞİİRLERİNİZİ, YAZILARINIZI ÖNCE VATAN GAZETESİ - OLAY GAZETESİ’nde SUSKUN ÇIĞLIKLARINIZI DUYURMAK İSTER MİSİNİZ ?

Önce Vatan Gazetesi ve Olay Gazetesi okurlarımız, Duyguların Adresi siz seçkin şairlerimiz ve Edebiyat Yelpazesi değerli yazarlarımız

1 - 7 Mart '' DEPREM HAFTASI ''

Günümüzde yaşanan depremi siz seçkin şairlerimizin on iki şiddetinde deprem etkisi yaratacak ve depremzedelerin yaralarını saracak '' D E P R E M '' konulu şiirlerinizi ve yazılarınızı Önce Vatan Gazetesi'nde DUYGULARIN ADRESİ – Şiirler ve EDEBİYAT YELPAZESİ -Yazılar { Özel } sayılarımızda yayınlayalım.

Değerli seçkin şairlerimiz ‘’Deprem ‘’ konulu şiirleriniz derken örneğin; Deprem bölgesinde yaşanan dramları, mağdurluğu, binlerce suskun çığlıkları, insanlar üzerinde derin yaraları, etkileri, depremde alınacak tedbirleri ve depremde mucize kurtuluşun sevincini barındıran ‘’ D E P R E M ‘’ ile ilgili tüm şiirleriniz ve yazılarınız olabilir.

Son katılım; 21 Şubat 2020 mesai bitimi 17:00’a kadar bekliyorum.

Hadi elinizi çabuk tutun seçkin şairlerimizin arasında yerinizi alın.

'' D E P R E M '' hüznünü ve kurtuluş sevincini şiirinizle o anı yaşayalım, tedbir alalım ve kaybettiğiniz yakınlarınızı şiirlerinizle ve yazılarımızla yaşatalım.

Ve ayrıca

'' 8 MART DÜNJYA KADINLAR GÜNÜ '' yaklaşıyor

Siz hiç kadınlara şiir yazdınız mı ?

Mutlaka yazmışsınızdır

Yazmadınız mı ?

Yani maçosunuz benin kitabımda kadına şiir yazılmaz kardeşim mi diyorsunuz.

Yanılıyorsunuz

Oysa ki biz erkekleri şair yapan kadınlardır.

Şiiri isterseniz sevgilinize, kız arkadaşınıza, eşinize, kızınıza, annenize hatta kayınvalidenize bile yazabilirsiniz.
Ben bir kadınım, nasıl kadın şiiri yazayım ki dediğinizi duyar gibiyim.

Şiir yazmanın erkeği kadını yoktur ki.

Yazarsınız, yazarsınız, hem de öyle bir yazarsınız ki, tüm kadınlığınızı ve şairliğinizi ortaya koyarak.

Nasıl mı ?

İşte şöyle; kadınların toplumda yeri ve önemi, hayatın içinde yaşadıkları sorunları, yaşayamadıklarını, kimselere söyleyemedikleri, mağdurluğu, derin yaraları, binlerce suskun çığlıkları, uygulanan fiziksel ŞİDDETE HAYIR’ı, dile getirebilirsiniz. Erkeklere veryansınız edebilirsiniz, bu toplumda yeriniz olduğunu şiirlerinizle ve yazılarınızla kanıtlayabilirsiniz. İçinizden geldiği gibi içinizi dökerek, satır aralarına gizlemeden yazarak hem de.

Erkek şairlerimiz, sizler de sevdiği kadına şahsına ithafen, akrostiş { adının baş harflerinden şiir } sevginizi, hayranlığınızı , içinizdeki duygularınızı , beğendiğiniz, beğenmediğiniz huylarını, ayrılığınızı, şahsına ithafen, akrostiş { adının baş harflerinden şiir } içinizdeki duygularınızı, sevgi itiraflarınızı, itirazlarınızı çekinmeden yazabilir, kadınınıza ne kadar önem verdiğinizi şiirlerinizle adamlığınızı gösterebilirsiniz.

Hadi elinizi çabuk tutun. Seçkin şairlerimizin arasında yerinizi alın. Kadın ve toplumda yerinizin ne kadar önemli olduğunuzu bir kez de şiirlerinizle haykırın.

İTHAFEN '' ŞERH '' DÜŞEBİLİRSİNİZ….!!!

Değerli Önce Vatan Gazetesi okurlarımız ve Duyguların Adresi seçkin şairlerimiz
Şiirinizin, şiir başlığını ve şiirin altına da ‘’ ………’na ithafen ‘’ diyerek sevgilinizin, eşinizin adını yada nasıl hitap ediyorsanız rumuzunu şerh düşebilirsiniz.
Örneğin; şiirinizin başlığı ‘’ KADINLAR GÜNÜ, KADINIM..! EMEKÇİYİM, ŞİDDETE HAYIR gibi.
Şiirin altına da ‘’ …….. na ithafen diyerek BİTANESİ, CANTANESİ, GÜLTANESİ, CANOM, YÜREK SIZIM gibi sevgi sözcüklerinizi şerh düşebilirsiniz.

Son katılım; 28 Şubat 2020 mesai bitimi 17::00' a kadar bekliyorum.

Not: Yeterli sayıda şiirler elimize ulaşmadığı takdirde ‘’ Duyguların Adresi { Şiir } Edebiyat Yelpazesi { yazılar } ve Kısa Kısa Özel Sözler köşelerimiz kaldığı yerden şiir türleri kategorize edilmeden aynı formattan yayımlanmasına devam edilecektir. Ya da o günkü sayıyı erteleme hakkına sahiptir. Yeterli sayıda şiirler ve yazılar elimize ulaştığında mesai bitimi beklenmeyecektir.

ŞİİRLER ve YAZILAR NASIL GÖNDERİLİR?

Öncelikle facebook da Nihat İlikcioğlu ile arkadaş oluyorsunuz. Siz kendi isteğiniz, özgür iradenizle şiirlerinizi, yazılarınızı ve fotoğraflarınızı güvenliğiniz ve güvenliğimiz için kendi şahsınız vermeniz gerekmektedir. Gazetede yazılarınızı ve şiirlerinizi yayınladığım zaman facebook duvarınızda paylaşmak, etiketlemek için arkadaşlık ve takipçisi olma şartımız vardır.
Nihat İlikcioğlu’nun https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu
takipçisi olarak da eserlerinizi gönderebilirsiniz, yine yayınlanacaktır.

Eserlerinizi göndermek isteyen şairlerimize ve yazarlarımıza 3 seçenek sunulmuştur.

1. Önce Vatan Gazetesi Kültür Sanat ve Edebiyat Yönetmeni Nihat İlikcioğlu'nun e. posta: duygularinadresi@gmail.com ile gönderiyorsunuz.

2. Şiirleriniz için; ÖNCE VATAN GAZETESİ .{ DUYGULARIN ADRESİ – ŞİİR } facebook grubumuzdan https://www.facebook.com/groups/339965732779946/ eserinizi paylaşıyorsunuz.Paylaştığınız şiiri bir kez daha konuşma panelinden Nihat İlikcioğlu’na https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu bildiriyorsunuz.

Yazılarınız için; { EDEBİYAT YELPAZESİ } facebook grubumuzdan
https://www.facebook.com/groups/175130133016782/?fref=ts
eserinizi paylaşıyorsunuz. Paylaştığınız yazıyı bir kez daha konuşma panelinden Nihat İlikcioğlu’na https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu bildiriyorsunuz

3. FACEBOOK KENDİ DUVARINIZDAN paylaşıyorsunuz. Facebookdan gönderdiğinizi bir kez daha konuşma panelinden Nihat İlikcioğlu’na https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu bildiriyorsunuz hemen facebook sayfanızdan alınarak gazetede yayınlanmak üzere hazırlanıyor.

FOTOĞRAF ŞART MI ? Değerli şairlerimizin ve yazarlarımızın fotoğraflarının ya da kitap kapaklarının resimleri yazarın kendi tercihine bırakılmıştır.

Fotoğrafları konulacak şairlerimizin ve yazarlarımızın tedbir ve güvenlik açısından ailelerinden izin almaları gerekmektedir.
Tüm sorularınızı, sorunlarınızı, beğenilerinizi, yorumlarınızı, eleştirilerinizi, isteklerinizi ve şikâyetlerinizi bekliyorum.

Önerilerinizi önemsiyorum.

ÖNCE VATAN GAZETESİ okumaya http://www.oncevatan.com.tr/Şiirlerinizle yüreğinizin adresine giden ‘’ DUYGULARIN ADRESİ ‘’ yolunu takip etmeye http://www.oncevatan.com.tr/duygularin-adresi-siir-s31.htmlYazılarınızla ‘’ EDEBİYAT YELPAZESİ’yle serinlemeye ve okurlarınızı serinletmeye devam ediyorsunuz http://www.oncevatan.com.tr/edebiyat-yelpazesi-s66.htmlKISA KISA ANLIK ÖZEL SÖZLER'inizle A'nı yaşıyorsunuz, yaşatıyorsunuz. http://www.oncevatan.com.tr/kisa-kisa-ozel-sozler-s67.html.NİHAT İLİKCİOĞLU
Önce Vatan Gazetesi
Duyguların Adresi Yönetmeni
e. posta: duygularinadresi@gmail.com
https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu
https://www.instagram.com/nihat_ilikcioglu/
http://www.oncevatan.com.tr/Tel. 0 532 764 44 48

NİHAT İLİKCİOĞLU
Önce Vatan Gazetesi
Edebiyat Yelpazesi Yönetmeni
e.mail: edebiyatyelpazesi@gmail.com
https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu
https://www.instagram.com/nihat_ilikcioglu/
http://www.oncevatan.com.tr/Tel. 0 532 764 44 48

ÖNCE VATAN GAZETESİ
http://www.oncevatan.com.tr/Tel. (+90) (0212) 644 32 09
Adres: Bahçelievler Mah.
İzzettin Çalışlar Cad.
Şair Orhan Veli Sok. No: 2/1
İSTANBUL

 
 
Copyright 2006 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.